Latest news fra Verdant | Kevin.Murphy NIGHT.SHIFT & K18 x Future Society limited edition

Postet av Headquarter As den 23. Okt 2025


Kevin.Murphy NIGHT.SHIFT

Bildebeskrivelse


NIGHT.SHIFT er det nye nattserumet fra Kevin.Murphy, utviklet for kunder som ønsker synlige resultater uten å bruke ekstra tid. Dette lette leave-in-serumet gir dokumentert 12 timers intensiv fuktighet gjennom natten – en lav-terskel løsning med høy effekt.

Et produkt for dagens behov

I en hektisk hverdag ønsker kundene produkter som gjør mer uten å kreve mer. NIGHT.SHIFT er formulert for moderne hårpleie, med hudpleieingredienser som hyaluronsyre og australsk Kakadu-plomme. Den lette, raskt absorberende formelen gir dyp hydrering, reduserer frizz og etterlater håret sterkere, glattere og mer håndterbart.

Perfekt behandling etter sommeren

Etter en sommer med sol, saltvann, klor og varme-

verktøy er håret ofte tørt, livløst og porøst. Høsten er derfor et ideelt tidspunkt å introdusere NIGHT.SHIFT. Den fungerer som en forlengelse av salongbehandlingen og gjør det enkelt for kundene å reparere og tilføre fukt hjemme akkurat når håret trenger det mest.

En ny hjemmebehandling med salongverdi

Møter et voksende behov for tidseffektiv, resultatorientert hårpleie. Skaper merverdi i salongen. Gir synlige resultater

etter kun én natt. Formulert med dokumentert effekt og ingredienser kundene har tillit til. Passer alle hårtyper og er spesielt egnet for tørt, skadet eller frizzy hår.

En rutine kunden vil se frem til

NIGHT.SHIFT er mer enn bare en behandling. Det er en enkel og luksuriøs rutine. Påføres i tørt eller håndkletørt hår før leggetid og virker gjennom natten. Kunden våkner med hydrert, glansfullt og mykt hår, klart til styling – uten behov for ekstra steg eller produkter. 

Les mer og bestill her

K18 X FUTURE SOCIETY LIMITED EDITION SCENT

Bildebeskrivelse
Info om K18 Mask Limited edition:

En limited edition av den banebrytende K18 Molecular Repair Mask, skapt i samarbeid mellom to bioteknologiske pionerer: K18 og Future Society.

Hvem er Future Society?

Future Society er et selskap som skaper parfymer inspirert av – og utviklet gjennom – biologi og DNA. De gjør mulig det kjemi alene ikke kan, og tror at biologi, på lik linje med kunst, er en dyp form for uttrykk med uforløst potensial til å skape det vi en gang trodde var umulig.

Hva kan du forvente?

Den samme biomimetiske, molekylære hårreparasjonen du kjenner fra K18 – nå duftsatt med Floating Forest, en eksklusiv duft inspirert av DNA fra den utdødde blomsten til regnskogstreet Shorea cuspidata.

Drevet av det patenterte K18PEPTIDE™, har masken den ideelle molekylstørrelsen og strukturen til å reparere flere typer hårbindinger på molekylært nivå. På bare 4 minutter gjenopprettes hårets styrke, mykhet, glatthet og spenst – med resultater som varer.

Om duften

Perfekt for et øyeblikk med sanselig egenpleie. Masken har de frodige og rolige tonene av Floating Forest, inspirert av den utdødde Shorea cuspidata. Dette majestetiske regnskogstreet, som en gang vokste på Borneo, gikk tapt på grunn av hogst etter 1998. En stille meditasjon i duft: grønn, frodig og rolig – i en verden som beveger seg raskt.

Les mer og bestill her




L´Oréal Business Forum 30.jan 2026 | Save The Date

Postet av Headquarter As den 21. Okt 2025

BUSINESS FORUM 30. JANUAR 2026

L´Oréal PPD gjentar suksessen med L´Oréal Business Forum, så sikre deg en plass allerede nå! 

Earlybird pris frem til 1.desember: 1490 NOK. Ordinærpris: 1990 NOK.

I år skal det handle om frisørhelse 2.0 som handler om å skape bærekraftige arbeidsmiljøer hvor frisører trives, holder seg friske og kan levere kvalitet over tid.

Det blir fokus på menneskelig bærekraft med konkrete løsninger for å redusere sykefravær og bygge et arbeidsmiljø som gir energi, ikke tappen den.

Når frisørene har det bra - har salongen det bra!





Tilbakeblikk fra årets HQ ON TOUR!

Postet av Headquarter As den 24. Sep 2025


tilbakeblikk fra årets hq on tour

Tusen takk for en fantastisk helg sammen med dere som deltok av både medlemmer og leverandører! I år hadde vi med oss 26 leverandører og var en gjeng på ca. 220 stk.

Vi håper det ble en innholdsrik og god helg! Til dere som ikke fikk vært med kan vi fortelle om utrolig gode tilbakemeldinger. Dette er en super arena for å være en del av bransjen, gjøre noe sosialt og ha en god opplevelse før høsten setter inn!


På fredagen startet vi med en superfin messe hvor leverandørene virkelig var på tilbudssiden. og det ble diverse konkurransen der folk stakk av med store goodiebag, el-sykkel, hårprodukter, tur til Comosjøen og det som var. 


Under lørdagen var det ikke til å stikke under stol at Harald Rønneberg leverte et SOLID arbeid som konferansier, foredragsholder OG toastmaster. Åpningen av lørdagen ble uforglemmelig for de i salen🤩
                 

Ikke bare kunne Harald ALT om bransjen og kjente de som satt i salen, han hadde også et utrolig godt og rørende foredrag om "det er begrensa hvor dritt det kan gå"  som i bunn og grunn handler om alle mulighetene som kan oppstå om du bare tørr å gå ut av komfortsonen. Harald fikk oss alle med på en tiktok-dans, ledet et talkshow med utrolig inspirerende gjester som var blant våre medlemmer, og tok utrolig godt vare på alle som skulle opp på den scenen på en utrolig fin måte! 


Lørdagen startet med et kjempefint foredrag fra Coach Haugen om "Nøkkelen til suksess I jobb og privatlivet" .hvordan vi bruker tiden vår, all tid vi bruker på skjerm, og hva vi alternativt kan gjøre med den tiden vi har til rådighet.

Deretter fikk vi selveste gründeren og CEO av K18 Suveen Sahib på besøk. Han tok veien helt fra California og hadde en god TED talk og viste oss virkelig kjernen og det unike ved K18, 

Suveen tror på innovasjon drevet av teknologi og biologi – og leder nå en ny æra innen hårpleie ved å ta syntetisk biologi inn i salongen. Siden lanseringen i januar 2021 har K18 blitt et globalt fenomen, med tilstedeværelse i over 100 land, mer enn 50 bransjepriser og hele 20 milliarder visninger på TikTok.

Med et mål om å gjøre hårpleie enklere og gi frisører enda mer kreativ frihet, fortsetter Suveen å utfordre grenser og skape nye muligheter i skjønnhetsbransjen.



Jon Berglund fra DIGMI ga oss en god innføring i DIGMI sitt digitale univers. DIGMI er en svensk teknologiplattform som hjelper frisørsalonger med å digitalisere hverdagen, øke produktsalget og skape en sterkere kundeopplevelse.


Vi var også så heldige å få et innblikk i Isabella Schack sin verden, og hvordan hennes reise har vært etter at hun begynte som influenser på TikTok.

Hun er en av de største frisør-influenserne i Skandinavia og har til sammen over 100 millioner visninger på TikTok.Takket være TikTok har hun nå en venteliste med nesten 7000 kunder.På scenen delte Isabella av sine hemmeligheter om hvordan alle i rommet kan lykkes på sosiale medier 🤩

I regi av L´Oréal ga frisør og influenser Lotte Myrseth fra Paff og Josephine Helbrandt, journalist og eier av det digitale markedsbyrået Preffered Managementm en strategisk og inspirerende sesjon som ga oss verktøyene du trenger for å konvertere en globale produktinteresse til lokal salongtrafikk og lønnsomme bestillinger som kunden booker. Uansett om du har Kérastase i din salong eller ikke; her var det mye å lære! 




Gry M Bagøien som driver Prettygood ga oss et lynkurs i hårtap vs. hårtynning spesielt for kvinner i overgangsalder. Hun bobler over av engasjement og kunnskap, og tydde til noen gode metaforer for at vi skulle skjønne det avanserte som skjer på mikronivå.

Hun er spesielt opptatt av hvordan håret vokser og hvorfor det noen ganger ikke vokser. En dame full av kunnskap!


🤩 Som en nydelig avslutning på lørdagens program fikk vi et fantastisk fint hårshow fra Alexander Woll, Weni Smedplass Bjørnseth og Kristine Framnes fra In Good Hands med sin nye serie O`right PRO. 

Harald Rønneberg leverte en formidabel avslutning på kvelden sammen med Show de Vida, som ALDRI skuffer eller slutter å overraske, og som gir HeadQuarter den festen vi skal ha 🎉

Jeg kan ikke annet enn å være utrolig stolt og ydmyk over helgen og bidrag og innsats fra alle som gjorde at dette ble så bra! Takk til dere :D